Alışveriş Sepetim
Sepetiniz Boş
 
Kampanyalar
 

Sık sorulanlar

Tekstil ürününün seçilmesi ve satın alma

Hangi kumaş kullanılmalıdır ve neden?Kumaş ürün alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeydir. Kendi kişisel zevkinize ve kullanım amacı dikkate alındığında, sizin için doğru kumaşı seçin. Pamuklu (sık dokunmuş bez veya saten) ürün, düzgün, sağlam, rahat ve nispeten kolay bakımlı olmalıdır.Keten kumaş serinlik için büyük bir hava akımı sağlar, ancak diğer liflerden daha az yumuşak olduğundan ve kırışık düzensiz yüzey oluşturur. İpekli ürünler son derece yumuşak, ince iplik dokuma ve daha lüks hissediyorum eğilimindedir. Pamuk ya da keten çok daha sıcak olduğu gibi daha az bakım gerektirir. Tekneniz ve geminizde kullanacağınız ürünlerin endüstriyal yıkamaya dayanması gerekir.


Sık dokunmuş pamuk bez ve pamuk saten arasındaki fark nedir?

Her malzemenin dokuma tekniği farklı olup, dokunuşu ve performansı farkılıdır. Sık dokunmuş bez, tezgah üzerindeki çözgü ve atkı konuları aynı sayıda örülür. Bunlar yaz aylarında serin tutmak için maksimum hava akımı ile güçlü bir kumaş üreten dengeli bir sepet örgü, eşit geçmelidir. Saten, çözgü ve atkı parçacığı düzensiz bir sayı ile dokunmaktadır. Daha fazla iş parçacığı karakteristik güzel bir parlaklık üreten kumaş yüzeyi üzerinde yüzer.  Bu aynı zamanda, daha az hava akımı ile daha az gözenekli ve dolayısıyla sıcak bir kumaş oluşturur.

Saten dengesiz örgü olduğundan sürtünmelerde boncuklamalara sebebiyet verebilir. Ancak, saten çarşaflar sık ​​dokunmuş bez daha az ütü gerektirir.

Pamuklu ürünler için kalite ile ilgili gerçek nedir?
Yüksek konfor veya kalite iplik sayıları bir işareti değildir. Belli bir noktadan sonra, daha yoğun cm kare başına düşen iplik sayısı sayısı, ağır ve daha az esnek bir kumaş olur. Çok yüksek bir iplik sayısı (800 ve üzeri) ile dokunmuş örtü, sıcak ve ağır olacak, ve bir masa örtüsü altında uyumak gibi hissedeceksiniz. fakat 600 ila 400 ilmekli bir örtü optimal konfor sunacaktır. Yatak çarşafları için optimal ağırlık metrekare başına 110 gram ideal kullanımdır.

Türk  Pamuklu ürünlerini bu kadar özel yapan nedir?

Ağartma, apre, yakma ve merserizasyon  işlemlerin de dünyada  İtalyanlardan  sonra Türk ler gelir. Alman tezgahlarında dokunmuş ince Türk pamuk ipliğini ve kumaşını satın alabilirsiniz, ama bitmiş mamülde Türkiye bu işin nirvanasıdır. Fakat yün, ipek ve kaşmir İtalya da en iyi şekilde işlenmektedir.

Pamuklu ürünler nasıl uzun ömürlü olur?
Yıkama  ve kurutma talimatlarını doğru uygularsanız ürününüzü çok uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Pamuklu ürünleri yıkamak için en iyi yolu nedir?
Çarşaflar çok az deterjan ile soğuk suda yıkayın ve gerekirse, sadece klorsuz çamaşır suyu kullanın. Sürekli aşınmayı azaltmak için ürünleri birlikte yıkayın. Örneğin, ayrı havlu ve çarşaf.

Pamuklu ürünlerin kuruması için en iyi yolu nedir?
 Pamuk, ışık ve ısıya karşı hassas olduğundan, uzun süre mağruz bırakmayın. Eğer bir kurutma makinası kullanıyorsanız, orta ısıda kurutun ve nemli iken makineden çıkartın. Açık Hava ürünü koruyacak ve kırışıklıklar azaltacaktır. Ütünüzü, nemli bir ısı kullanın.

Neden ürünüm parlaklık kaybetti?
Ürününüze, çok fazla deterjan kullanmanız parlaklığını kaybettirir. Orijinal  haline dönmesi için soğuk su içinde iki veya üç kez yıkayın.

Çarşaflar nasıl saklamalısınız?
Linens özel depolama gerekmez. Kesinlikle plastik vakum tavsiye edilmez. Dolabınıza lavanta poşet ve doğal böcek caydırıcıları koyabilirsiniz.

Böyle geniş bir yelpazede yapılmış ısmarlama Pamuklu ürünlerin faydaları nelerdir?
Ismarlama ürün, kumaş, renk, boyut ve desen de sınırsız bir seçenek sunmaktadır.  Ürünün sizin için özel tasarlanması, gereksiminiz olan ürün olması, sizleri ifade etmesi , en önemlisi teknenizdeki ürünlerin bir konsepti oluşturmasıdır. Ship Art Yat Tekstilinde ne istediğinizi tam olarak anlayabilecek firmalardan biridir.

Bir ürün satın almak için profesyonel bir tasarımcı ile çalışmak gerekiyor mu?
Profesyonel bir uzmanlık ve özel iç mimari proje durumlarında, Ship Art deneyimli personeli ile tasarım süreci boyunca sizlere rehberlik eder.

Minimum sipariş var mı?

Hayır, hiç değil. Sadece bir masa örtüsü ve kırlent alabileceğiniz gibi, eksik kalan bir ürününüzü de tamamlıyabiliz.

Teslimat ve Şartlar ve Koşullar


Teslimat ne kadar sürer?

Teslim süresi, düşündüğünüzden çok daha kısadır, ancak bu değişebilir. Makine nakış Teslimat makine nakışı için bir hafta en detaylı nevresimler için 1 aya kadar değişmektedir. Hızlı teslimat talep üzerine mevcuttur. Mutabık kalınan tutarın %50 i peşin olarak talep edilir. Yurt dışı nakliye, fon ve vergiler alıcıya aittir.Kalan bakiye teslimattan önce ödenmelidir. Özel siparişlerde , siparişin iptalinde peşinat geri verilemez yalnız değişikliklerde %10 fiyat farkı talep edilir.

Ödemeler, Türk Lirası/ Avro / ABD Doları cinsinden elektronik transfer yapılabilir.

Ship Art Dinçeller Tekstilin bir markası olup Türkiye de ikamet etmektedir. 

Dinceller Ship Art Yat ve Gemi Tekstili © 2014